Masaże

Masaże
Zastosowanie masażu: leczniczy, relaksacyjny, przygotowawczy mięśni do wysiłku lub kosmetyczny. Ośrodek Rehabilitacji w Nowej Soli oferuje:
Masaż suchy Zabieg fizjoterapeutyczny, polegający na sprężystym (nie plastycznym) odkształcaniu tkanek. Jest to zespół ruchów wywierających ucisk na tkanki i polega on na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych, od ich obwodu du serca. Masaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne lub przygotowywać mięśnie do wysiłku.
Masaż limfatyczny Jest jednym z działań fizjoterapeutycznych. Za pomocą rąk terapeuty lub innych urządzeń do tego celu stworzonych, usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega sięchorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Jest leczeniem wspomagającym przy mastektomii, obrzęku limfatycznym lub też stosowany w kosmetycz. Drenaż limfatyczny może być wykonywany manualnie poprzez wykwalifikowanego masażystę lub fizjoterapeutę. Inną formą masażu limfatycznego jest użycie specjalnego aparatu do masażu.
Masaż tensegracyjny Prawo to mówi, że wzrost napięcia jednego elementu struktury powoduje analogiczny wzrost napięcia pozostałych jeje elementów pozostających we wzajemnym kontakcie strukturalnym, co każe patrzeć na organizm ludzki jako na integralną całość. Dzięki temu nietrudno zrozumieć, że napięcie lub rozluźnienie jednego slementu struktury (np. mięśnia) powoduje zmiany w sąsiednich elementach i w konsekwencji całości struktury. Wzrost napięcia tkanek miękkich objawia sięzazwyczaj wzrostem ich wrażliwości uciskowej, co z kolei wykorzystujemy w ocenie i wykryciu przebiegających w nich zaburzeń. Terapeuta, dokonując oceny palpacyjnej wrażliwości uciskowej tkanek, uzyskuje odpowiedź na pytanie: w jakich tkankach doszło do nadmiernego wzrostu napięcia spoczynkowego i jakie tkanki należy masować w celu przywrócenia ich prawidłowego napięcia.

KATALOG ZABIEGÓW

  • Masaż częściowy - l odcinkowy
  • Masaż kręgosłupa - całościowy - 3 odcinki
  • Masaż z drenażem limfatycznym
  • Masaż limfatyczny - mechaniczny BOA
The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.