Zimno i ciepło

Krioterapia

Krioterapia.
To metoda lecznicza, której istotą jest schładzanie powierzchni ciała niską temperaturą. W takich warunkach dochodzi do przyspieszenia krążenia krwi (odbywa się to nawet czterokrotnie szybciej), co pomaga uporać się z wieloma przypadłościami.

Krioterapia to leczenie, które wykorzystuje naturalne reakcje obronne organizmu na działanie bardzo niskich temperatur. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie równowagi w funkcjonowaniu całego ciała.

W pierwszym etapie dochodzi do nagłego zwężenia naczyń krwionośnych, w efekcie czego dochodzi do chwilowego spowolnienia przepływu krwi. Następnie naczynia krwionośne ulegają znacznemu rozszerzeniu – w ten sposób organizm zaczyna się bronić.

Krioterapia oddziałuje na układ hormonalny i odpornościowy. Powoduje wzmożone wydzielanie endorfin – hormonów, które działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Ponadto zmniejsza się napięcie mięśni.

Okłady borowinowe.
Miejscowe przegrzanie tkanek wpływa na poprawę ich ukrwienia i odżywienia. Następuje normalizacja napięcia mięśniowego przez co zmniejszają się odczucia bólowe, Występujące w borowinie kwasy huminowe, garbniki, żywice i inne związki, działają ściągające i przeciwzapalnie na skórę.
Wskazania to: choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów, choroby pourazowe narządu ruchu, choroby reumatyczne, neuralgie, wybrane choroby ginekologiczne, przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego, przewlekłe zapalenie wątroby i nieżyt żołądka.

KATALOG ZABIEGÓW

  • Krioterapia (powietrze, dwutlenek węgla) - wykorzystywane jest zimno, które działa przeciwbólowe, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i zmniejsza napięcie mięśniowe.
  • Okłady borowinowe - naturalny środek leczniczy, który wykorzystuje się przy przewlekłych zmianach zwyrodnieniowych, reumatyzmie tkanek miękkich, uszkodzeniu nerwów obwodowych, przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa, stanach pourazowych w narządzie ruchu.