Zimno i ciepło

Krioterapia

Krioterapia.
To metoda lecznicza, której istotą jest schładzanie powierzchni ciała niską temperaturą. W takich warunkach dochodzi do przyspieszenia krążenia krwi (odbywa się to nawet czterokrotnie szybciej), co pomaga uporać się z wieloma przypadłościami.

Krioterapia to leczenie, które wykorzystuje naturalne reakcje obronne organizmu na działanie bardzo niskich temperatur. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie równowagi w funkcjonowaniu całego ciała.

W pierwszym etapie dochodzi do nagłego zwężenia naczyń krwionośnych, w efekcie czego dochodzi do chwilowego spowolnienia przepływu krwi. Następnie naczynia krwionośne ulegają znacznemu rozszerzeniu – w ten sposób organizm zaczyna się bronić.

Krioterapia oddziałuje na układ hormonalny i odpornościowy. Powoduje wzmożone wydzielanie endorfin – hormonów, które działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Ponadto zmniejsza się napięcie mięśni.

Okłady borowinowe.
Miejscowe przegrzanie tkanek wpływa na poprawę ich ukrwienia i odżywienia. Następuje normalizacja napięcia mięśniowego przez co zmniejszają się odczucia bólowe, Występujące w borowinie kwasy huminowe, garbniki, żywice i inne związki, działają ściągające i przeciwzapalnie na skórę.
Wskazania to: choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów, choroby pourazowe narządu ruchu, choroby reumatyczne, neuralgie, wybrane choroby ginekologiczne, przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego, przewlekłe zapalenie wątroby i nieżyt żołądka.

KATALOG ZABIEGÓW

  • Krioterapia (powietrze, dwutlenek węgla) - wykorzystywane jest zimno, które działa przeciwbólowe, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i zmniejsza napięcie mięśniowe.
  • Okłady borowinowe - naturalny środek leczniczy, który wykorzystuje się przy przewlekłych zmianach zwyrodnieniowych, reumatyzmie tkanek miękkich, uszkodzeniu nerwów obwodowych, przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa, stanach pourazowych w narządzie ruchu.
The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.